FOOTBALL

Sept. 1 @Academy Park 7 p.m.

Sept. 8 Caravel Academy (Del.) 7 p.m.

Sept. 15 @Bayard Rustin 7:15 p.m.

Sept. 21 Oxford* 7 p.m.

(@Avon Grove H.S.)

Sept. 29 Interboro 7 p.m.

Oct. 6 @Unionville* 7:30 p.m.

Oct. 14 @Harriton* 2 p.m.

Oct. 20 Sun Valley* 7 p.m.

Oct. 28 @Garnet Valley* 1:30 p.m.

Nov. 3 Great Valley* 7 p.m.

Nov. 11 Bishop Shanahan 1 p.m.

* - denotes SCCL game

Home games at Unionville H.S. unless noted

BOYS' SOCCER

Sept. 1 & 2 @Coatesville Tournament TBA

Sept. 5 Delco Christian 4 p.m.

Sept. 9 @Bayard Rustin 12:30 p.m.

Sept. 11 Garnet Valley 4 p.m.

Sept. 13 @Unionville 7:30 p.m.

Sept. 15 Great Valley 4 p.m.

Sept. 19 @Oxford 6:30 p.m.

Sept. 21 @Devon Prep 4 p.m.

Sept. 22 @Bishop Shanahan 3:30 p.m.

Sept. 26 @Delco Christian 3:45 p.m.

Sept. 28 @Avon Grove 7 p.m.

Sept. 30 Octorara (Homecoming) 1 p.m.

Oct. 3 @Garnet Valley 7:30 p.m.

Oct. 5 Unionville 4 p.m.

Oct. 7 @Octorara 3:30 p.m.

Oct. 10 @Great Valley 4 p.m.

Oct. 12 Oxford 4 p.m.

Oct. 17 Devon Prep 4 p.m.

Oct. 19 Penncrest 4 p.m.

GIRLS' SOCCER

Sept. 5 @Delco Christian 3:45 p.m.

Sept. 7 @Ridley 7:30 p.m.

Sept. 9 @Bayard Rustin 10:30 a.m.

Sept. 11 @Garnet Valley 7 p.m.

Sept. 13 Unionville 4 p.m.

Sept. 15 @Great Valley 4 p.m.

Sept. 19 Oxford 4 p.m.

Sept. 21 Sun Valley 4 p.m.

Sept. 22 Coatesville 4 p.m.

Sept. 26 Delco Christian 4 p.m.

Sept. 28 @Avon Grove 5 p.m.

Sept. 30 Octorara (Homecoming) 9:30 a.m.

Oct. 3 Garnet Valley 4 p.m.

Oct. 6 @Unionville 3:30 p.m.

Oct. 7 @Octorara 9:30 a.m.

Oct. 10 Great Valley 4 p.m.

Oct. 12 @Oxford 7 p.m.

Oct. 14 @W.C. East 2 p.m.

Oct. 17 @Sun Valley 4 p.m.

Oct. 19 @W.C. Henderson 7 p.m.

FIELD HOCKEY

Sept. 1 Bishop Shanahan 10 a.m.

Sept. 6 @Chichester 3:45 p.m.

Sept. 8 Coatesville 3:45 p.m.

Sept. 9 @Bayard Rustin 3 p.m.

Sept. 11 Unionville 4 p.m.

Sept. 14 @Delco Christian 4 p.m.

Sept. 18 Garnet Valley 4 p.m.

Sept. 21 @Great Valley 4 p.m.

Sept. 22 Downingtown East 4 p.m.

Sept. 25 @Oxford 4 p.m.

Sept. 28 Avon Grove 4 p.m.

Sept. 30 Octorara (Homecoming) 10 a.m.

Oct. 3 @Unionville 3:45 p.m.

Oct. 5 Delco Christian 4 p.m.

Oct. 7 @Octorara 1 p.m.

Oct. 9 @Garnet Valley 7 p.m.

Oct. 12 Great Valley 4 p.m.

Oct. 13 @Sun Valley 3:45 p.m.

Oct. 16 Oxford 4 p.m.

Oct. 19 @Harriton 3:45 p.m.

GOLF

Aug. 30 Octorara @Hartefeld 3:30 p.m.

Sept. 15 SCCL Non-Div. Tourn. @Ingleside 1 p.m.

Sept. 19 Octorara @Moccasin Run 3:30 p.m.

Sept. 21 Devon Prep @Hartefeld 3:30 p.m.

Sept. 27 Delco Christian @Hartefeld 3:30 p.m.

Sept. 28 Devon Prep @Linfield 3:30 p.m.

Oct. 3 SCCL Championship @Honeybrook 9:30 a.m.

Oct. 4 Avon Grove @Inniscrone 3:30 p.m.

CROSS COUNTRY

Sept. 1 Interboro 10 a.m.

Sept. 7 Marple Newtown 4 p.m.

Sept. 9 Ron Powell Inv'tl

@Clayton, Del. 10 a.m.

Sept. 14 Sanford & Bristol 4 p.m.

Sept. 19 Octorara, Devon Prep & Villa 4 p.m.

Sept. 23 Bull Dog Inv'tl

@Rose Tree Park 9:30 a.m.

Sept. 27 @Great Valley 4 p.m.

Oct. 4 Garnet Valley & Delco Christian 4 p.m.

Oct. 10 @Unionville w/ Oxford 4 p.m.

Oct. 14 Deep Creek Inv'tl

@Greenland TBA

Oct. 18 SCCL Championships

@Nottingham Park 3 p.m.

GIRLS' TENNIS

Aug. 28 @Radnor 3 p.m.

Aug. 30 Bishop Shanahan 3:45 p.m.

Sept. 6 Oxford 4 p.m.

Sept. 8 Garnet Valley 4 p.m.

Sept. 12 @W.C. East 3:30 p.m.

Sept. 14 Avon Grove 4 p.m.

Sept. 15 @Delco Christian 4 p.m.

Sept. 18 Downingtown West 4 p.m.

Sept. 20 Unionville 3:45 p.m.

Sept. 25 & 26 SCCL AAA Singles Tourn.

Site to be announced 1 p.m.

Sept. 27 @Downingtown East 3:30 p.m.

Sept. 29 Villa Maria 4 p.m.

Sept. 30 Octorara (Homecoming) 10 a.m.

Oct. 4 @Great Valley 4 p.m.

Oct. 5 @Springfield (Delco) 3:45 p.m.

Oct. 7 @Octorara 9 a.m.

Oct. 11 & 12 SCCL AAA Doubles Tourn.

Site to be announced 1 p.m.

VOLLEYBALL

Sept. 1 @Avon Grove Inv'tl 9 a.m.

Sept. 5 @Downingtown West 3:30 p.m.

Sept. 8 Bayard Rustin 3:45 p.m.

Sept. 9 @Penncrest Inv'tl 8 a.m.

Sept. 12 Garnet Valley 3:45 p.m.

Sept. 13 @Spring-Ford 6 p.m.

Sept. 15 W.C. Henderson 3:45 p.m.

Sept. 18 @Coatesville 3:30 p.m.

Sept. 19 Oxford 3:45 p.m.

Sept. 22 @Unionville 3:45 p.m.

Sept. 26 Great Valley 3:45 p.m.

Sept. 29 @Garnet Valley 3:45 p.m.

Sept. 30 Octorara (Homecoming) 9:45 a.m.

Oct. 6 @Avon Grove 4 p.m.

Oct. 7 @Octorara 9 a.m.

Oct. 10 @Oxford 3:45 p.m.

Oct. 11 @Bishop Shanahan 3:30 p.m.

Oct. 13 Unionville 3:45 p.m.

Oct. 18 @Downingtown East 3:30 p.m.

Oct. 19 W.C. East 3:45 p.m.

Oct. 21 @Unionville Inv'tl 8:30 a.m.

comments powered by Disqus