BOYS BASKETBALL

Dec. 12 @Penncrest 7:30 p.m.

Dec. 15 Unionville 7 p.m.

Dec. 17 Bishop Shanahan 7:30 p.m.

Dec. 19 @Kennett 6:30 p.m.

Dec. 21 W.C. East 7:30 p.m.

Dec. 28 @Great Valley Classic TBA

Dec. 30 @Great Valley Classic TBA

Jan. 5 @Downingtown West 7:30 p.m.

Jan. 7 W.C. Henderson 7:30 p.m.

Jan. 12 @Coatesville 7:30 p.m.

Jan. 14 @Downingtown East 7:30 p.m.

Jan. 16 @Oxford 7:30 p.m.

Jan. 21 @Bishop Shanahan 7:30 p.m.

Jan. 23 @Garnet Valley 7:30 p.m.

Jan. 25 @Conestoga 7:30 p.m.

Jan. 26 @W.C. East 7:30 p.m.

Jan. 28 Downingtown West 7:30 p.m.

Jan. 30 Sun Valley 7:30 p.m.

Feb. 2 @W.C. Henderson 7:30 p.m.

Feb. 4 Coatesville 7:30 p.m.

Feb. 6 @W.C. Rustin 7:30 p.m.

Feb. 9 Downingtown East 7:30 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Dec. 11 @Oxford Tip-Off Tourn. TBA

Dec. 12 @Oxford Tip-Off Tourn. TBA

Dec. 17 @Bishop Shanahan 7:30 p.m.

Dec. 19 @Kennett 5 p.m.

Dec. 22 @W.C. East 7:30 p.m.

Dec. 29 Conwell Egan Catholic 2:30 p.m.

Jan. 5 Downingtown West 7:30 p.m.

Jan. 7 @W.C. Henderson 7:30 p.m.

Jan. 12 Coatesville 7:30 p.m.

Jan. 14 Downingtown East 7:30 p.m.

Jan. 19 Great Valley 7:30 p.m.

Jan. 21 Bishop Shanahan 7:30 p.m.

Jan. 23 @W.C. Rustin 12 p.m.

Jan. 25 @Octorara 7:30 p.m.

Jan. 26 W.C. East 7:30 p.m.

Jan. 28 @Downingtown West 7:30 p.m.

Jan. 30 Unionville 2 p.m.

Feb. 2 W.C. Henderson 7:30 p.m.

Feb. 4 @Coatesville 7:30 p.m.

Feb. 6 @Sun Valley 7:30 p.m.

Feb. 9 @Downingtown East 7:30 p.m.

WRESTLING

Dec. 12 @Lancaster Catholic Tourn. 9 a.m.

Dec. 16 Bishop Shanahan 7:15 p.m.

Dec. 19 @William Penn Tourn. 9 a.m.

Jan. 9 Devil Duals Inv'tl 8:30 a.m.

Jan. 13 Downingtown West 7:15 p.m.

Jan. 14-16 @Wolverine Challenge

Jan. 20 @Downingtown East 7:15 p.m.

Jan. 22 @Conestoga 5-Star 4 p.m.

Jan. 23 @Conestoga 5-Star 9 a.m.

Jan. 27 Coatesville 7:15 p.m.

Jan. 29 @Smyrna 4 p.m.

Feb. 3 @W.C. Henderson 7:15 p.m.

Feb. 10 @W.C. East 7:15 p.m.

SWIMMING

Dec. 11 Kennett 4:30 p.m.

Dec. 15 Downingtown East 4:30 p.m.

Dec. 17 Oxford 4:30 p.m.

Jan. 8 Downingtown West 4:30 p.m.

Jan. 15 @Coatesville 3:30 p.m.

Jan. 19 @Sun Valley 3:45 p.m.

Jan. 22 @Perkiomen Valley 3:30 p.m.

Jan. 29 Bishop Shanahan 4:30 p.m.

Feb. 2 Great Valley 4:30 p.m.

Feb. 5 @W.C. East 7 p.m.

Feb. 11 @W.C. Henderson 7:30 p.m.

? - All home meets at Lincoln University

ICE HOCKEY

Dec. 21 Salesianum

(@The Pond) 7:40 p.m.

Jan. 8 W.C. Rustin

(@IceLine) 7:30 p.m.

Jan. 15 W.C. Henderson

(@IceLine) 7:45 p.m.

Jan. 22 Salesianum

(@IceLine) 4:45 p.m.

Jan. 29 Great Valley

(@IceLine) 6 p.m.

Feb. 5 Downingtown West

(@IceLine) 5:45 p.m.

Feb. 12 W.C. East

(@IceLine) 7:30 p.m.

Feb. 19 Methacton

(@Center Ice) 9 p.m.

Feb. 26 Kennett

(@IceLine) 9:20 p.m.

comments powered by Disqus